Tepelná čerpadla vzduch-voda

 

 

Tepelné čerpadlo vzduch-voda od NIBE pomůže, díky vysoce efektivní funkci, až do venkovní teploty –25°C snížit spotřebu energie pro vytápění, ohřev teplé vody a ohřev bazénu ve srovnání s běžnými topnými systémy až o 80%.

Oblasti využití

Tepelné čerpadlo vzduch-voda volíme v případě, kdy není možné na pozemku vrtat hlubinný vrt nebo budovat zemní kolektory. Tento typ tepelného čerpadla využívá pro vytápění domu teplo obsažené ve venkovním vzduchu.

Při monoenergeitickém provozu (kombinace tepelného čerpadla vzduch-voda a elektrického topného tělesa) je tepelné čerpadlo schopné pokrýt většinu požadavků na vytápění a topné těleso se zapíná pouze během špiček, při velmi nízkých teplotách.

Námi nabízená vzduchová tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo využívá energii obsaženou ve venkovním vzduchu. Proto není třeba budovat plošné zemní kolektory ani hlubinné vrty.

V porovnání s jinými tepelnými čerpadly systému vzduch-voda, dosahují tepelná čerpadla NIBE díky použitým SCROLL kompresorům a nejmodernějším technologiím, mnohem vyšší účinnosti a vyšších úspor.

NIBE SPLIT je osvědčeným modelem. Vyznačuje se plynulou regulací výkonu, možností chlazení a minimálními nároky na instalační prostor. NIBE SPLIT nabízíme ve výkonu 6, 8, 12 a 16 kW.

NIBE F2040 je nejprodávanějším. Vyznačuje se vysokou spolehlivostí a jednoduchou instalací. Stejně jako model NIBE SPLIT, i NIBE F2040 dokáže v letním období chladit. Vyrábí se ve výkonech 6, 8, 12 a 16 kW.

NIBE F2120 patří mezi nejúspornější vzduchová tepelná čerpadla na trhu. Vyznačuje se nejen úsporným, ale i tichým provozem až do velmi nízkých venkovních teplot. Opět i při venkovní teplotě -25°C dokáže přímo kompresorem ohřát vodu až na 63°C, k tomu má proměnný výkon a umožňuje chladit. Vyrábí se ve variantách NIBE F2120-16 a 20.

NIBE S2125 nástupce modelu NIBE F2120 patří opět mezi nejúspornější a nejtišší vzduchová tepelná čerpadla na trhu. Vyznačuje se úsporným a tichým provozem do velmi nízkých venkovních teplot (-25°C) a dokáže přímo kompresorem ohřát vodu až na 75°C. Samozřejmostí je možnost chlazení. Vyrábí se ve variantách NIBE S2125-8 a 12 v jednofázovém i třífázovém provedení..

 

Tepelná čerpadla NIBE
Tepelná čerpadla NIBE
NIBE - značka kvality
Tepelná čerpadla NIBE
Partner našeho webu
Partner webu - TRX Baterie
Najdete nás na Facebooku