Tepelná čerpadla vzduch-voda

 

 

Instalací tepelného čerpadla systému vzduch-voda od NIBE můžete díky vysoce efektivní funkci až do venkovní teploty –25°C snížit spotřebu energie pro vytápění, ohřev teplé vody a ohřev bazénu ve srovnání s běžnými topnými systémy až o 75%.

Oblasti využití

Tepelné čerpadlo vzduch-voda volíme v případě, kdy není možné na pozemku vrtat hlubinný vrt nebo budovat zemní kolektory. Tento typ tepelného čerpadla využívá pro vytápění domu teplo obsažené ve venkovním vzduchu.

Žádné z tepelných čerpadel vzduch-voda, která jsou na trhu dostupná, nedokáže pokrýt nároky na vytápění po celý rok, přesto přináší tento typ tepelného čerpadla značné úspory. V bivalentním provozním režimu pokrývá většinu nároků na vytápění velmi úsporným způsobem a proto se stávající kotel využívá pouze k pokrytí vytápěcích špiček. Při monoenergeitickém provozu (kombinace tepelného čerpadla vzduch-voda a elektrického topného tělesa) je tepelné čerpadlo schopné pokrýt většinu požadavků na vytápění a topné těleso se zapíná pouze během špiček, při velmi nízkých teplotách.

Námi nabízená vzduchová tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo vzduch - voda NIBE využívá energii obsaženou ve venkovním vzduchu. Proto není třeba budovat plošné zemní kolektory ani hlubinné vrty.

V porovnání s jinými tepelnými čerpadly systému vzduch-voda dosahují tepelná čerpadla NIBE díky použitým SCROLL kompresorům a nejmodernějším technologiím mnohem vyšší účinnosti a vyšších úspor.

Tepelné čerpadlo NIBE SPLIT je osvědčeným modelem vzduchového tepelného čerpadla NIBE. Vyznačuje se plynulou regulací výkonu, možností chlazení a minimálními nároky na instalační prostor. NIBE SPLIT nabízíme ve výkonu 8, 12 a 16 kW.

Tepelné čerpadlo NIBE F2040 je nejprodávanějším vzduchovým tepelným čerpadlem NIBE. Vyznačuje se vysokou spolehlivostí a jednoduchou instalací. Stejně jako model NIBE SPLIT, i NIBE F2040 dokáže v letním období chladit. Vyrábí se ve výkonech 8, 12 a 16 kW.

NIBE F2300 je velmi výkonné a úsporné tepelné čerpadlo systému vzduch-voda, které se vyznačuje velmi nízkou hladinou hluku. Tepelné čerpadlo NIBE F2300 se vyrábí ve výkonu 14 a 20 kW a díky vysoké výstupní teplotě i při nízkých teplotách je velmi vhodné i pro starší otopné systémy, které fungují na vyšší teplotu.

NIBE F2030 je velmi tiché tepelné čerpadlo a je navrženo pro fungování do velmi nízkých teplot. I při venkovní teplotě -25°C dokáže přímo kompresorem ohřát vodu až na 63°C. Tepelné čerpadlo NIBE F2030 se vyrábí ve výkonech 7 a 9 kW a je primárně určeno pro standartní domy.

NIBE F2120 je nejúspornější vzduchové tepelné čerpadlo na trhu. Tepelné čerpadlo NIBE F2120 se vyznačuje nejen úsporným, ale i tichým provozem až do velmi nízkých venkovních teplot. Opět i při venkovní teplotě -25°C dokáže přímo kompresorem ohřát vodu až na 63°C, k tomu má proměnný výkon a umožňuje chladit. Tepelné čerpadlo NIBE F2120 se vyrábí ve variantách NIBE F2120-8, 12, 16 a 20.

 

Tepelná čerpadla NIBE
Tepelná čerpadla NIBE
NIBE - značka kvality
Tepelná čerpadla NIBE
Partner našeho webu
Partner webu - TRX Baterie
Najdete nás na Facebooku