Tepelná čerpadla vzduch-voda

Instalací tepelného čerpadla systému vzduch-voda od NIBE můžete díky vysoce efektivní funkci až do venkovní teploty –25°C snížit spotřebu energie pro vytápění, ohřev teplé vody a ohřev bazénu ve srovnání s běžnými topnými systémy až o 75%.

Oblasti využití

Tepelné čerpadlo NIBE typu vzduch-voda volíme v případě, kdy není možné na pozemku vrtat hlubinný vrt nebo budovat zemní kolektory. Tento typ tepelného čerpadla využívá pro vytápění domu teplo obsažené ve venkovním vzduchu.

Žádné z tepelných čerpadel vzduch-voda, která jsou na trhu dostupná, nedokáže pokrýt nároky na vytápění po celý rok, přesto přináší tento typ tepelného čerpadla značné úspory. V bivalentním provozním režimu pokrývá většinu nároků na vytápění velmi úsporným způsobem a proto se stávající kotel využívá pouze k pokrytí vytápěcích špiček. Při monoenergeitickém provozu (kombinace tepelného čerpadla vzduch-voda a elektrického topného tělesa) je tepelné čerpadlo schopné pokrýt většinu požadavků na vytápění a topné těleso se zapíná pouze během špiček, při velmi nízkých teplotách.

Námi nabízená vzduchová tepelná čerpadla

Vzduchové tepelné čerpadlo NIBE využívá energii obsaženou ve venkovním vzduchu. Proto není třeba budovat plošné zemní kolektory ani hlubinné vrty.

V porovnání s jinými tepelnými čerpadly systému vzduch-voda dosahují tepelná čerpadla NIBE díky použitým SCROLL kompresorům a nejmodernějším technologiím mnohem vyšší účinnosti a vyšších úspor.

Tepelné čerpadlo NIBE SPLIT je nejprodávanějším modelem vzduchového tepelného čerpadla NIBE. Vyznačuje se plynulou regulací výkonu, možností chlazení a minimálními nároky na instalační prostor. NIBE SPLIT nabízíme ve výkonu 8, 12 a 16 kW.

Tepelné čerpadlo NIBE F2040 je doplňkem nejprodávanějšího vzduchového tepelného čerpadla NIBE SPLIT. Vyznačuje se vysokou spolehlivostí a COP i při velmi nízkých teplotách. Stejně jako model NIBE SPLIT, i NIBE F2040 dokáže v letním období chladit. Dodává se ve výkonech 8, 12 a 16 kW.

NIBE F2300 je velmi výkonné a úsporné tepelné čerpadlo systému vzduch-voda, které se vyznačuje velmi nízkou hladinou hluku. Tepelné čerpadlo NIBE F2300 se vyrábí ve výkonu 14 a 20 kW a díky vysoké výstupní teplotě i při nízkých teplotách je velmi vhodné i pro starší otopné systémy, které fungují na vyšší teplotu.

NIBE F2030 je tepelné čerpadlo nové generace a je plnohodnotným nástupcem oblíbeného modelu NIBE F2026. Díky testům ve švédském podnebí je navrženo pro fungování do velmi nízkých teplot. I při venkovní teplotě -25°C dokáže přímo kompresorem ohřát vodu až na 63°C. Tepelné čerpadlo NIBE F2030 se vyrábí ve výkonech 7 a 9 kW a je primárně určeno pro standartní domy.