Příslušenství NIBE FLM S45 - modul pro řízené větrání

Ideální řešení pro úsporné novostavby – NIBE FLM S45

NIBE FLM S45 je ventilační modul odpadního vzduchu s vestavěným ventilátorem a výměníkem, který je speciálně určený ke spojení s čerpadlem NIBE země-voda pro regeneraci plošného kolektoru či vrtu energií obsaženou v odpadním vzduchu. Tato kombinace zajišťuje ucelené řešení pro větrání, teplou vodu a vytápění.

Více informací o příslušenství NIBE FLM S45

Modul NIBE FLM S45 je vybaven vysoce výkonným, energeticky úsporným ventilátorem s nízkou hladinou hluku. Energie se odebírá z odvětrávaného vzduchu (i když tepelné čerpadlo není v provozu), energie se ukládá do plošného kolektou či vrtu, a energie z odpadního vzduchu se tak využívá na maximum. V letním období umožňuje ventilační modul FLM S45 chlazení, a to buď zvýšenou výměnou vzduchu, pokud je venkovní vzduch chladnější než vzduch uvnitř domu, nebo kapalinou primárního okruhu (vyžaduje externí ventilátor a další vzduchotechnické potrubí).

Popis systému:

Ventilační modul odsává znehodnocený vzduch z místností, jako je koupelna, WC či kuchyň. Odpadní vzduchu s sebou nese velké množství energie, kterou FLM S45 modul dokáže využít a předat teplonosné látce primárního okruhu. Tím se zvýší jeho teplota, což vede k vyšší efektivitě tepelného čerpadla.

Výhody:
  • Zajišťuje ucelené řešení pro větrání, přípravu teplé vody a vytápění pomocí tepelných čerpadel NIBE země-voda
  • Účinné i v případě, kdy tepelné čerpadlo není v provozu
  • Délka plošného kolektoru nebo vrtu může být redukována
  • Velmi jednoduchá montáž
  • Automatické odmrazování
  • Pomocí vzdálené správy NIBE myUplink je možné ovládat kromě vytápění a ohřevu vody i ventilaci odkudkoliv pomocí mobilního telefonu či tabletu
  • Součást energeticky úsporného, chytrého domu ve spojení s tepelným čerpadlem řady NIBE „S“

myUplink

Aplikace MyUplink umožňuje ovládat tepelné čerpadlo řady „S“ pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Když jste připojení, získáváte aktuální údaje z tepelného čerpadla a můžete na dálku upravit nastavení a sledovat své zařízení. Chytré, snadné ovládání tepelného čerpadla NIBE bez ohledu na to, kde se fyzicky nacházíte.

 

Technické parametry

Název NIBE FLM S45
Výška 396 mm
Šířka 600 mm
Hloubka 556 mm
Maximální příkon ventilátoru 175 W
Hmotnost 35 kg

Právo na konstrukční změny a modifikace vyhrazeno.

Tepelná čerpadla NIBE
Tepelná čerpadla NIBE
NIBE - značka kvality
Tepelná čerpadla NIBE
Partner našeho webu
Partner webu - TRX Baterie
Najdete nás na Facebooku