Tepelná čerpadla

 

Tepelná čerpadla země-voda

Tepelná čerpadla země-voda využívají jako zdroj tepla energii uloženou v zemi nebo ve spodní vodě. Při použití tepelných čerpadel země-voda švédské firmy NIBE snížíte spotřebu energie pro vytápění až o 80%. Zemní tepelná čerpadla NIBE patří mezi nejtišší a nejúspornější na trhu s prověřenou dlouholetou životností.

Tepelná čerpadla země-voda firmy NIBE umožňují též chlazení domu v režimu tzv. pasivního nebo aktivního chlazení.

Více informací o tepelných čerpadlech země-voda

 

Tepelná čerpadla vzduch-voda

Tepelná čerpadla vzduch-voda přeměňují na teplo energii obsaženou ve venkovním vzduchu. Instalací můžete snížit spotřebu energie pro vytápění až o 80% ve srovnání s běžnými otopnými systémy.

Tepelné čerpadlo NIBE typu vzduch-voda volíme v případě, kdy není možné na pozemku vrtat hlubinný vrt nebo budovat zemní kolektory, případně je-li varianta vzduchového tepelného čerpadla realizačně výhodnější. Vzduchová tepelná čerpadla NIBE patří mezi nejtišší a nejúspornější na trhu.

Více informací o tepelných čerpadlech vzduch-voda

 

Ventilační tepelná čerpadla

Při řízeném větrání s využitím tepla obsaženého ve vypouštěném vzduchu (tzv. rekuperace tepla) se využívá energie obsažená ve ventilačním vzduchu, který by byl jinak bez užitku vypouštěn ven. Navíc se při rekuperaci využívá i teplo generované uvnitř budovy svítidly, osobami či domácími spotřebiči. Ventilační tepelná čerpadla instalujeme do nízkoenergetických domů.

Správná ventilace, tedy zcela hygienicky nezávadný vzduch uvnitř budovy, je základním požadavkem pro zdravé domácí prostředí.

Více informací o ventilačních tepelných čerpadlech

 

Ohřívače vody

Dodáváme a instalujeme ohřívače vody (bojlery) v rozsahu od malých ohřívačů pro použití na chatách po velké jednotky pro průmyslové použití využívané pro ohřev vody například v nemocnicích a školách.

Více informací o ohřívačích vody

 

Akumulační nádrže

Pro kombinaci s tepelnými čerpadly NIBE doporučujeme instalovat akumulační nádrže NIBE UKV nebo DZD NADO, aby byl zajištěn dostatek vody v systému a zabránilo se zbytečným startům tepelného čerpadla. Akumulační nádrže NIBE UKV jsou speciálně určené pro kombinaci s tepelnými čerpadly. Jsou to ocelové nádrže izolované 40 mm polyuretanovou tepelnou izolací. Akumulační nádrž NIBE UKV 102 je certifikovaná i pro chlazení.

Více informací o akumulačních nádržích

Tepelná čerpadla NIBE
Tepelná čerpadla NIBE
NIBE - značka kvality
Tepelná čerpadla NIBE
Partner našeho webu
Partner webu - TRX Baterie
Najdete nás na Facebooku