Tepelná čerpadla vzduch-voda

 

 

Tepelné čerpadlo vzduch-voda od NIBE, díky své vysoké efektivitě, dokáže snížit spotřebu energie pro vytápění, ohřev teplé vody a případný ohřev bazénu až do venkovní teploty -25°C. Ve srovnání s běžnými topnými systémy ušetří celoročně až 80% vložené energie.

Oblasti využití

Tepelné čerpadlo vzduch-voda volíme v případě, kdy není možné na pozemku vrtat hlubinný vrt nebo budovat zemní kolektory, případně realizace zemního tepelného čerpadla je nerentabilní a tepelné čerpadlo vzduch-voda vychází lépe. Tento typ tepelného čerpadla využívá pro vytápění domu teplo obsažené ve venkovním vzduchu.

Při monoenergetickém provozu (kombinace tepelného čerpadla vzduch-voda a záložního elektrického topného tělesa) je tepelné čerpadlo schopné pokrýt většinu požadavků na vytápění a ohřev teplé vody a topné těleso se zapíná pouze během špiček, obvykle při velmi nízkých teplotách.

Námi nabízená tepelná čerpadla vzduch-voda

Tepelné čerpadlo využívá energii obsaženou ve venkovním vzduchu. Proto není třeba budovat plošné zemní kolektory ani hlubinné vrty.

V porovnání s jinými tepelnými čerpadly systému vzduch-voda, dosahují tepelná čerpadla NIBE díky použitým kompresorům a nejmodernějším technologiím mnohem vyšší účinnosti a vyšších úspor.

NIBE SPLIT je osvědčeným modelem. Vyznačuje se plynulou regulací výkonu, možností chlazení a minimálními nároky na instalační prostor. NIBE SPLIT nabízíme ve výkonu 6, 8, 10, 12 a 16 kW.

NIBE F2040 je nejprodávanějším. Vyznačuje se vysokou spolehlivostí a jednoduchou instalací. Stejně jako model NIBE SPLIT, i NIBE F2040 dokáže v letním období chladit. Vyrábí se ve výkonech 6, 8, 12 a 16 kW.

NIBE F2050 je nástupcem modelu NIBE F2040. Opět se vyznačuje vysokou spolehlivostí, jednoduchou instalací a moderním chladivem. Stejně jako předchozí modely, NIBE F2050 dokáže v letním období chladit. Vyrábí se ve výkonech 6 a 10 kW.

NIBE F2120 patří mezi nejúspornější vzduchová tepelná čerpadla na trhu. Vyznačuje se nejen úsporným, ale i tichým provozem až do velmi nízkých venkovních teplot. Opět i při venkovní teplotě -25°C dokáže přímo kompresorem ohřát vodu až na 63°C, k tomu má proměnný výkon a umožňuje chladit. Vyrábí se ve variantách NIBE F2120-16 a 20.

NIBE S2125 nástupce modelu NIBE F2120 patří opět mezi nejúspornější a nejtišší vzduchová tepelná čerpadla na trhu. Vyznačuje se úsporným a tichým provozem do velmi nízkých venkovních teplot (-25°C) a dokáže přímo kompresorem ohřát vodu až na 75°C. Samozřejmostí je možnost chlazení. Vyrábí se ve variantách NIBE S2125-8 a 12 v jednofázovém i třífázovém provedení..

 

Tepelná čerpadla NIBE
Tepelná čerpadla NIBE
NIBE - značka kvality
Tepelná čerpadla NIBE
Partner našeho webu
Partner webu - TRX Baterie
Najdete nás na Facebooku